• PROGRAM WIELKANOCNY W GRW II

• W dniu 18.03.2023 r. wychowankowie GRW II zaprezentowali program wielkanocny pt.: „Jezus - Pan Wszystkiego”. W krótkich tematycznych animacjach muzyczno-ruchowych staraliśmy się przedstawić, co wydarzyło się przed śmiercią Chrystusa, i jak wyglądało Jego Zmartwychwstanie, aby poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Życzymy radości i pokoju płynącego z Tajemnicy WielkanocnegoPoranka a Chrystus Zmartwychwstały niech przynosi  miłość i nadzieję nowego życia.

• VIII POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE

• 21.03.2024 r., na sali gimnastycznej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy, odbyły się VIII Powiatowe Targi Edukacyjne, podczas których zaprezentowaliśmy naszą szkołę oraz przedstawiliśmy ofertę zajęć rewalidacyjnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w promocję placówki.

• WARSZTATY PROFILAKTYCZNE - NOWOTWORY

• Z okazji Dnia Kobiet dla uczennic naszej szkoły odbyły się warsztaty profilaktyczne dotyczące świadomości raka piersi. W tym szczególnym okresie warto promować i podejmować tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi. Dziewczynki miały okazję wyczuć różnej wielkości guzki na modelu, są świadome jakie badania należy wykonać oraz do jakiego lekarza się udać.

Zajęcia poprowadziła przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, pani Izabela Korpowska.

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

• 27 i 28 lutego, jak co roku, wychowankowie i uczniowie naszego ośrodka uczestniczyli w Rekolekcjach Wielkopostnych. Nauki rekolekcyjne prowadził Ks. kan. ppłk, dr Ireneusz Biruś SDS, Kapelan Garnizonu Zamość. Rekolekcje są przygotowaniem do pięknego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa. Uczniowie mogli przystąpić do sakramentu pokuty i uczestniczyć we Mszy Świętej.